+48 600 235 903
biuro@montownia.eu
Witamy wszystkich bardzo serdecznie na naszej stronie.
Nasza firma Montownia zajmuje się produkcją dźwigów hydraulicznych.

Platformy dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne narażone są na szczególne trudności podczas poruszaniu się po budynkach wielopiętrowych. Doskonałym rozwiązaniem, które zapewni pełną mobilność i samodzielność oraz brak wykluczenia społecznego będzie odpowiednio dopasowana platforma dla osób niepełnosprawnych. Tak przystosowane dźwigi osobowe umożliwią sprawne przemieszczanie się pomiędzy piętrami osobą niepełnosprawny.

Platformy dla osób niepełnosprawnych mogą być budowane z wykorzystaniem różnego typu napędów oraz różnym wykonaniem szybu. Istnieje możliwość wykonania platformy dla osób niepełnosprawnych  bez szybu.

Platformy dla osób niepełnosprawnych można podzielić na dwie grupy urządzeń. Pierwsza z nich - platformy pionowe są montowane we wszystkich miejscach gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych dźwigów towarowo-osobowych. Są to miejsca, w których podszybie, nadszybie czy wymiary szybu są niewystarczające. Platformy te są również tańsze od typowych wind.

Platformy dla osób niepełnosprawnych można podzielić na:

Najczęściej spotykaną formą jest przyschodowa platforma dla osób niepełnosprawnych. Platforma przemieszcza się po torze prostym, który znajduje się wewnątrz budynku. Przeznaczona jest do transportu osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich lub dla osób, które chodzą natomiast mają problemy z przemieszczaniem się po schodach. Składa się ona z części stałej: szyny oraz ruchomej: platformy dla osób niepełnosprawnych wyposażonej w silnik napędowy. Szyna montowana jest do słupków nośnych lub bezpośrednio do ściany w budynku.

Nasze najważniejsze realizacje
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym portfolio
Devilart: strony internetowe dla firm.