+48 600 235 903
biuro@montownia.eu
Witamy wszystkich bardzo serdecznie na naszej stronie.
Nasza firma Montownia zajmuje się produkcją dźwigów hydraulicznych.

Dźwigi hydrauliczne

dźwigi hydraulicznenowoczesne dźwigi hydrauliczneDźwigi hydrauliczne są powszechnie stosowane w budynkach, których liczba kondygnacji oscyluje w granicach 6-7 pięter. W 2014 roku na terenie Unii Europejskiej zainstalowano blisko 90 tysięcy dźwigów, w tym 57 tysięcy dźwigów hydraulicznych, co stanowi ponad 60% całości. Świadczy to o tym, że dźwigi hydrauliczne są one chętnie i powszechnie stosowane.

Podczas projektowania należy uwzględnić dwie przestrzenie montażowe, które wymagają dźwigi hydrauliczne. Pierwsza z nich to szyb, w którym porusza się kabina. Druga to maszynownia, w której osadzony jest napędowy i sterowanie dźwigiem.

Odpowiednie uwzględnienie tego elementu budynku, na etapie projektowym gwarantuje monterom wysoki poziom bezpieczeństwa (większość prac montażowych jest oddalona od ruchomych elementów dźwigu). Drugi aspekt to lokalizacja maszynowni dźwigu hydraulicznego, która nie musi być zlokalizowana w w pobliżu szybu. Dzięki temu architekci posiadają znacznie większą swobodę podczas projektowania budynku. Doskonałym przykładem są windy osobowe o charakterze panoramicznym, gdzie maszynownia jest niewidoczna dla użytkownika.

przykład dźwigu hydraulicznego galerii handlowejRównie ważnym aspektem jest niski poziom hałasu podczas użytkowania, co jest kluczowym czynnikiem stosowania dźwigów hydraulicznych w budynkach mieszkalnych.

Ze względu na konstrukcję dźwigi hydrauliczne mogą posiadać napęd:

Napęd bezpośredni ma zastosowanie w dźwigach o niższej wysokości podnoszenia oraz większym udźwigu.

Dźwigi hydrauliczne oprócz tradycyjnego zastosowania w budynkach mieszkalnych doskonale sprawdzają się jako dźwigi szpitalne do przewozu osób chorych wraz z personelem medycznym. Innym zastosowaniem są dźwigi kuchenne, które są niezbędne w wszelkiego rodzaju obiektach gastronomicznych czy hotelach. Dźwigi hydrauliczne mogą podnosić kabinę na wysokość do 24 m. Równie doskonale sprawdzą się jako platformy dla osób niepełnosprawnych, które powinny być montowane w wszelkiego rodzaju budynkach użyteczności publicznej.

dźwigi hydrauliczne montowane na zewnątrz budynkuDźwigi hydrauliczne można podzielić w zależności od potrzeb oraz przeznaczenia:

Ponadto należy nadmienić fakt, iż dźwigi hydrauliczne cechują się długą trwałości (20 i więcej lat bezawaryjnej eksploatacji). Posiadają nieskomplikowana budowę i mała liczbę części - w tym części ruchomych. Z tego względu koszty ich eksploatacji są bardzo niskie.

Nasze najważniejsze realizacje
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym portfolio
Devilart: strony internetowe dla firm.